...

Jak często należy prać wykładziny w biurze

Jak często należy prać wykładziny w firmie?

Jak często należy prać wykładziny w firmie? Przed tym pytaniem staje praktycznie każdy przedsiębiorca, który zdecydował się na takie rozwiązanie w swoich biurowych wnętrzach. Wykładziny dywanowe są niezwykle trwałe i wydajne. Nawet przy bardzo intensywnym trybie pracy, wyglądają schludnie i elegancko. Aby utrzymać ich estetyczne walory należy o nie dbać z należytą starannością. Codzienna pielęgnacja oraz regularne czyszczenie ekstrakcyjne to przepis na dobre samopoczucie pracowników oraz atrakcyjny wizerunek Twojego biura.

Czyszczenie i pranie wykładzin w firmie

Podstawą pielęgnacji wykładziny biurowej jest codzienne odkurzanie i oczyszczanie wykładziny z większych zabrudzeń. Usuwając na bieżąco znaczące plamy wykładzina zachowa atrakcyjny wygląd przez dłuższy czas. To niestety jeszcze nie wszystko. Oprócz codziennych, rutynowych czynności, raz na kilka miesięcy warto przeprowadzić gruntowne pranie wykładzin w firmie. Najlepiej metodą ekstrakcyjną, czyli na mokro.

Co takie czyszczenie wykładziny ma na celu?

  • Wyeliminujemy bakterie i grzyby, roztocze kurzu, zarodniki pleśni, bakterii, pcheł oraz innych insektów;
  • Oczyścimy powietrze (i atmosferę😉) w biurze;
  • Pozbawimy wykładzinę zaschniętych i trudno zmywalnych zabrudzeń;
  • Odświeżymy całościowy wygląd przestrzeni.

Efekt? Lepsze zdrowie i samopoczucie Twoich pracowników, czyli coś, co jest całkowicie niezastąpione.

Częstotliwość prania wykładzin w firmie

Częstotliwość sprzątania w naszym biurze jest uzależniona od kilku czynników. Między innymi wielkości pomieszczeń, ilości pracowników, specyfiki branży oraz intensywności ruchu w trakcie dnia. Inaczej podchodzimy do sprzątania niewielkich, kilkuosobowych firm, a inaczej do większych korporacji, w których każdego dnia przewijają się dziesiątki lub nawet setki osób.

Mimo to, aby zachować atrakcyjny wygląd pomieszczeń, zachęcamy do codziennej, podstawowej pielęgnacji przynajmniej takich przestrzeni jak:

    • główny hol i miejsca pracy;
    • toalety;
    • kuchnia i pomieszczenia socjalne.

Codzienna pielęgnacja

Zalecamy, aby każdego dnia oczyścić wykładzinę z większych zanieczyszczeń i starannie odkurzyć ją na sucho, najlepiej przeznaczonym do tego sprzętem.

Odkurzacze biurowe charakteryzują się większą pojemnością zbiornika, lepszą filtracją oraz odpornością na wszelkie uszkodzenia i uderzenia. Najlepszym wyborem będą odkurzacze z filtrem HEPA, które nie tylko oczyszczają powietrze z widocznych dla oka zanieczyszczeń, ale także zatrzymują wirusy i drobnoustroje.
Pamiętaj! Jeżeli codzienne czyszczenie przestrzeni biurowych jest wykonywane w godzinach pracy, zadbaj o sprzęt, który nie będzie przeszkadzał pracownikom.

Pranie ekstrakcyjne w biurach

Pranie ekstrakcyjne, czyli czyszczenie wykładzin na mokro należy wykonywać mniej więcej raz na kwartał. Jest to najlepszy sposób na odświeżenie biura, pozbycie się trudnych zanieczyszczeń oraz wyeliminowanie wszelkich alergenów.

Jest to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda dbania o wykładziny firmowe. Czynność wykonuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu wysokociśnieniowego z funkcją natryskowo-ssącą.

Więcej na temat samego procesu czyszczenia przeczytacie w tym miejscu.

Czy warto zamawiać profesjonalną firmę sprzątającą do prania wykładzin w firmie?

Kto powinien zająć firmowymi wykładzinami? Można robić to samodzielnie, czy lepiej zatrudnić firmę sprzątającą? Czy ekipa zajmująca się codziennym sprzątaniem biura, może wykonać pranie ekstrakcyjne?
Niestety temat czyszczenia ekstrakcyjnego nie należy do najprostszych. Jeżeli chodzi o codzienne sprzątanie, oczywiście, możemy zakupić odpowiedni sprzęt i zatrudnić odpowiednią osobę. Jednak jeżeli w grę wchodzi temat generalnego czyszczenia, czyli prania ekstrakcyjnego, w 98 % przypadków warto skorzystać z usług firmy sprzątającej, która posiada odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Jak wybrać firmę sprzątającą?

Jeżeli zależy Wam na praniu wykładzin w Łodzi, nie będziecie mieli z tym większych problemów. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty.

Jeżeli jesteście z innych, odległych regionów Polski przede wszystkim zwracajcie uwagę na sprzęt, którym dysponuje firma. Dodatkowym atutem będą przykłady realizacji wraz ze zdjęciami lub referencjami. To najlepsze potwierdzenie jakości i rzetelności danej firmy.

Jak to może wyglądać w praktyce? Zerknij na nasze realizacje prania dywanów w Łodzi – Study Case prania wykładzin w biurze. Zachęcamy także do zapoznania się z cennikiem prania wykładzin.

Zadzwoń teraz Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.