...

Jak wygląda proces profesjonalnego czyszczenia wykładzin w biurze?

Jak wygląda proces profesjonalnego czyszczenia wykładzin w biurze?

 

Biuro jest wizytówką każdego przedsiębiorstwa. Czystość i komfort pomieszczeń, w których przebywają zarówno Twoi pracownicy, jak i Klienci, to jeden z ważniejszych elementów budowania pozytywnego wizerunku firmy.
Wykładziny dywanowe, które często spotykamy w przestrzeniach biurowych, podkreślają prestiż firmy. Mają bezpośredni wpływ na przytulny charakter przestrzeni. Wyglądają estetycznie oraz są niezwykle praktyczne. Aby zachować ich atrakcyjny wygląd, należy raz na kilka miesięcy, przeprowadzić ich gruntowne czyszczenie.

Zanim zdecydujesz się na współpracę z konkretną firmą (jeżeli interesuje Cię pranie dywanów w Łodzi i okolicach serdecznie zapraszamy do nas), warto dowiedzieć się:

  • jak wygląda proces profesjonalnego czyszczenia wykładzin w biurze;
    jakie mamy z tego korzyści;
  • ile czasu schnie wykładzina po czyszczeniu ekstrakcyjnym;
  • jak często należy powtarzać ową czynność.

Na te oraz kilka innych pytań związanych z praniem wykładzin metodą ekstrakcyjną w biurze, odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

 

Korzyści prania wykładzin metodą ekstrakcyjną

 

Przestrzeń biurowa to miejsce, w którym dzieje się naprawdę sporo. Zarówno pracownicy, jak i Klienci przychodzą do pracy w swoim codziennym obuwiu, w którym wcześniej przemierzają całe miasto. Na podeszwach wnoszą nie tylko kurz, błoto i brud, ale także ogrom bakterii i wirusów.

Pranie ekstrakcyjne (czyli na mokro) to najlepsza metoda na pozbycie się zarówno plam i zabrudzeń, które są efektem codziennego użytkowania, jak i głęboko zagnieżdżonych zarazków, które są przyczyną alergii oraz kiepskiego samopoczucia Twojej załogi.
Zdarza się, że na naszej wykładzinie biurowej pojawiają się plamy z wylanej kawy, zabrudzenia z jedzenia, czy ślady po tuszu lub długopisach. Niestety takie pamiątki nie mają pozytywnego wpływu na to, jak postrzegają naszą firmę osoby z zewnątrz.

Proces profesjonalnego czyszczenia wykładzin w biurze:

  • wyeliminuje zabrudzenia i plamy (wypłucze nawet zastałe, wielomiesięczne ślady);
  • odświeży wygląd wykładzin i pozytywnie wpłynie na odbiór całego biura;
  • zadba o komfort pracowników;
  • zlikwiduje większość roztoczy kurzu, zarodników pleśni, bakterii, wirusów, lambrii, pcheł, wszy oraz innych insektów, co bezpośrednio wpłynie na lepszą kondycję zdrowotną, zarówno kadry zarządzającej, jak i pracowników biura;
  • poprawi jakość powietrza.

 

Jaki sprzęt stosowany jest do czyszczenia wykładzin w biurach?

 

Proces profesjonalnego czyszczenia wykładzin w biurze nie należy do zadań najprostszych. Niestety nie wystarczy w tej kwestii zwykły odkurzacz z funkcją prania. Aby zlikwidować głęboko zagnieżdżone zabrudzenia i bakterie, w pierwszej kolejności stosuje się odkurzacze bezpyłowe z funkcją trzepania powierzchni.
W dalszych krokach, po zastosowaniu odpowiednich detergentów, stosuje się urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaczem wody, które pełnią funkcję „natryskowo – ssącą”.

Dla alergików zalecane są odkurzacze z filtrem HEPA, które podczas czyszczenia zamykają bakterie i wirusy w zbiorniku wodnym.
**Firma Pure Serwis (pranie dywanów Łódź) posiada wszystkie wymienione wyżej urządzenia.

 

Jak dokładnie wygląda proces profesjonalnego czyszczenia wykładzin w biurze?

 

Jeżeli wybrałeś już firmę sprzątającą w Twojej okolicy i umówiłeś się na konkretny termin, dalszy proces odbędzie się już bez Twojego zaangażowania.

Na pranie wykładzin w firmie warto zarezerwować sobie minimum jeden dzień. Czyszczenie ekstrakcyjne charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia. Wykładziny, dzięki mocnym zassawkom, są praktycznie pozbawiane wody. Powierzchnia już po kilku godzinach od prania może być zupełnie sucha.

Jak wyglądają poszczególne etapy?
Pierwszym krokiem jest DOKŁADNE OCZYSZCZENIE POWIERZCHNI przy pomocy urządzenia ze specjalnymi turbo-szczotkami, które z bardzo dużą mocą uderzają powietrzem w powierzchnię. Celem jest całkowita eliminacja kurzu i zalegającego piasku wewnątrz włosia.

W drugim etapie, dla pewności, powinna zostać przeprowadzona tzw. próba stabilności koloru. Jeżeli do czyszczenia wykładziny będą stosowane środki chemiczne, firma sprzątająca, przed nałożeniem preparatu, powinna nanieść go na mniej widoczny fragment wykładziny.

Jeżeli po starannym oczyszczeniu powierzchni na wykładzinie widoczne są plamy, należy je dokładnie rozpuścić. Najczęściej odbywa się to przy pomocy specjalistycznego preparatu (prespray), który następnie jest wcierany w całą powierzchnię.
Ostatnim i najważniejszym etapem profesjonalnego czyszczenia wykładzin w biurze jest dogłębne pranie i płukanie powierzchni przy pomocy profesjonalnego sprzętu.

Czyszczenie metodą ekstrakcyjną polega na spryskaniu dywanu cieczą, którą urządzenie piorące natychmiast wssysa do środka (wraz z zanieczyszczeniami).
Więcej szczegółów na temat procesu profesjonalnego czyszczenia wykładzin w biurze znajdziesz w tym miejscu: Study case prania wykładzin w biurze.

 

Ile czasu schnie wykładzina w biurze?

 

Tak jak już wspominaliśmy, pranie ekstrakcyjne charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia. Na szczęście nie musisz paraliżować całej firmy. Wystarczy, że na czynność czyszczenia zarezerwujesz jeden dzień/jedno popołudnie (oczywiście czas realizacji jest uzależniony od wielkości biura oraz stopnia zabrudzenia wykładziny). Sam etap schnięcia to około 3-6 h po zakończeniu procesu prania.

 

Jak często należy prać wykładziny w biurze?

 

Zalecana częstotliwość prania jest zależna od natężenia eksploatacji Twojej przestrzeni biurowej. Wykładzina to swoisty rodzaj „filtra”, który każdego dnia chłonie wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Jeżeli chcemy zapewnić naszym pracownikom komfort pracy oraz zadbać o dobry wizerunek firmy, czynność prania ekstrakcyjnego w biurze warto powtarzać od 2 do 4 razy w roku. Optymalnym rozwiązaniem jest zaplanowanie usługi np. raz na kwartał.
Zyskasz lepsze samopoczucie załogi oraz ładny wygląd biura. W pakiecie dostaniesz dodatkowo świeże powietrze oraz przyjemny zapach wnętrza, który pozytywnie wpłynie na jakość wykonywanych usług w Twojej firmie.

Pranie dywanów Łódź

Jeżeli szukasz firmy sprzątającej na terenie województwa łódzkiego serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz do zapoznania się z cennikiem. Zajmujemy się głównie praniem wykładzin w Łodzi i okolicach. Zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i przestrzeniach biurowych.

 

Zadzwoń teraz Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.