...

Study case prania wykładzin w biurze

Study case prania wykładzin w biurze

utworzone przez | kwi 7, 2019 | Czyszczenie wykładzin | 2 Komentarze

Pranie ekstrakcyjne wykładzin w biurach jest najskuteczniejszą metodą prania. Najlepiej się sprawdza przy silnych zabrudzeniach, gdzie potrzebne jest konkretne wypłukanie brudu, które zalega w wykładzinach. Dla jednego z klientów w Łodzi, firmy Blumo, mieliśmy do wyprania ok 50 m2 wykładzin. Wielkość nie jest może duża w przeciwieństwie co zastaliśmy:

– Wykładzina na oko, nigdy nie prana lub bardzo dawno

– wyraźnie widoczne, ścieżki komunikacyjne oraz miejsca, w których krzesełka obrotowe wpłynęły dość negatywnie na wygląd wykładziny.

Pranie wykładzin w biurach na czym to polega?

Pranie ekstrakcyjne składa się z kilku ważnych elementów, których nie wolno pominąć. Poniżej krótki opis jak wykonujemy swoją pracę.

Odkurzanie wykładzin

Podstawowa czynność, która jest przez wielu pomijana. A od tego będzie zależał końcowy efekt. Dla najlepszych efektów do tego typu zadań służy odkurzacz kolumnowy. Dzięki obrotowej szczotce, runo jest rozczesywane i podnosi włosie. Jednocześnie wyciąga, głęboko zalegające zanieczyszczenia takie jak piasek, włosy, kurz. Dla tego zlecenia wykorzystujemy zawsze Kirby Sentria 2000. Jego szczotka obraca się z prędkością 17,5 tys. Obrotów na minutę. Do tego posiada funkcję trzepania. Z tą pracą nie możemy się spieszyć trzeba ją wykonać najdokładniej jak tylko się da. Na wyposażeniu biur najczęściej dla Pań sprzątających są zwykłe domowe odkurzacze, które nijak mają się do specjalistycznego sprzętu. Dlatego jeśli biuro zamawia usługę, należy podejść do niej najbardziej profesjonalnie jak tylko się da.

Usuwanie nierozpuszczalnych zabrudzeń

Przed przystąpieniem do pracy usuwamy zeschnięte gumy, cukierki, wosk. Niektórzy już na tym etapie przystępują do usuwania plam z kawy, herbaty. Są to plamy jedne z trudniejszych. Dlaczego? Kawa to nie tylko czarny napar, ale do tego dochodzi mleczko, cukier które nie zawsze chcą współpracować z odplamiaczami. Do tego dochodzi czas jaki upłynął od zalania. Te wszystkie rzeczy doprowadzają do tego, że usługa może zostać wykonana bardzo źle, jeśli firma nie posiada odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

 

Spryskanie środkiem do wstępnego rozpuszczania brudu

Jest to totalnie podstawowa rzecz przed praniem głównym. Środek ten ma za zadanie rozpuścić brud, aby łatwiej mógł zejść podczas prania ekstrakcyjnego. Pranie ekstrakcyjne polega na natrysku wody z środkiem chemicznym i późniejszym jego odessaniu do zbiornika z brudną wodą. Samo pranie nie przyniosłoby takich efektów jak z tym środkiem, bo czas pomiędzy natryskiem a zebraniem jego to ok 1 s. Zbyt mało czasu, aby brud się rozpuścił.  Dlatego używam najbardziej wydajnego i polecanego na naszym rynku firmy Chemspec ENZ-ALL.
Po spryskaniu wykładziny odczekujemy ok 10 min. , aby środek zaczął działać. Do nanoszenia środka używam ekstraktora z funkcją podgrzewania wody. Środek jest podgrzewany wewnątrz urządzenia co skutkuje podniesieniem jego mocy 2 krotnie na każde 100 C. Dla wzmocnienia efektu wcieramy prespray maszynowo. Do tego używam walcówki DUPLEX 420. Samo użycie tego urządzenia dodatkowo pomaga rozbić brud, który zalega wew. Wykładziny.

 

Pranie ekstrakcyjne

Po wykonaniu powyższych czynności przystąpiliśmy do etapu głównego, czyli prania ekstrakcyjnego. Do tego zadania użyłem urządzenia Santoemma Maxi wraz z podgrzaną wodą. Gorąca woda powoduje, że brud jeszcze bardziej rozpuszcza się i efekt jest o wiele lepszy.

Podsumowując do tego zadania użyliśmy:

  • Odkurzacza Kirby
  • Ekstraktora Santoemma Maxi
  • Duplex 420

Środki chemiczne

  • Prespray ENZ-ALL
  • Tersus EX-850

Całą wykładzinę wypraliśmy w 3 h. Czy to dużo czy mało? To zależy wszystko od stopnia zabrudzenia. Jeśli wykładzina nigdy nie była prana należy mocniej nad nią popracować co na pewno wpływa czas pracy.

Poniżej zdjęcia i filmy z prac.

Zadzwoń teraz Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.