...

Pierzesz dywany? Koniecznie to przeczytaj.

Zamawiasz pranie dywanów do domu? Koniecznie to przeczytaj

 

Pranie ekstrakcyjne wykładzin i dywanów jest najskuteczniejszą metodą czyszczenia. Sposób ten wybrałem, ponieważ daje bardzo duże efekty oraz powoduje bardzo dokładne wypłukanie brudu.

Jednym z ostatnich usług było wyczyszczenie dość silnie zabrudzonego dywanu, który nie był prany od 3 lat. Jedyną pielęgnacją było systematyczne odkurzanie. Po oględzinach zabrałem się do przygotowania powierzchni do czyszczenia.

 

Pierwszy etap – Odkurzanie

 

Do tego zadania przygotowałem mój podstawowy sprzęt, odkurzacz kolumnowy Kirby.  Jego siłą jest turbo-szczotka, która obraca się z prędkością 17,5 tysiąca obrotów na minutę. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ to od tej czynności zależy cały efekt.

Dlaczego? Jego podstawowym zadaniem jest dogłębne wyczyszczenie z piachu, kurzu, okruchów, sierści itp. ale co bardzo ważne podnosi włosie, które jest przyklapnięte.

Ten etap wykonujemy bardzo dokładnie i starannie. Odkurzacz musi mieć czas, aby wszystko wyciągnąć. Większość firm traktuje ten etap po macoszemu, lub co najgorsza w ogóle. (najczęściej dotyczy to sezonowców, którzy zaniżają w ten sposób jakość usług)

 

Drugi etap – Test stabilności kolorów.

 

Niektóre stare zabrudzenia są tak silne, że trzeba użyć mocniejszych środków o wyższym pH. Dlatego wykonuje się najpierw test „białej szmatki”. W mało widocznym miejscu nanosi się środek do wstępnego rozpuszczania brudu, czekamy ok 3 min a następnie przyciskamy materiał do dywanu przez ok 15s. jeśli na szmatce zostaje tylko brud to znaczy, że nie ma ryzyka destabilizacji koloru i możemy bezpiecznie przystąpić do pracy. Jeśli na materiale pojawił się kolor z dywanu, należy dobrać chemię o mniejszej współczynniku pH i ponownie sprawdzić.

 

Trzeci etap – Usuwanie nierozpuszczalnych zabrudzeń.

 

Zanim przystąpimy do pracy należy usunąć, takie rzeczy jak cukierki, gumy lizaki. Również w tym czasie można przystąpić do odplamiania krwi, plam z kawy i herbaty itp.

 

Czwarty etap – Spryskiwanie wykładziny do wstępnego rozpuszczania brudu.

 

Nie robiąc tej czynności, strasznie obniża się jakość usługi, a co za tym idzie spada zadowolenie klienta, na którym najbardziej nam zależy.

Samo pranieekstrakcyjne dywanów bez wcześniejszej aplikacji środka nie jest w stanie dać nam bardzo dobrych efektów. Skutkiem tego jest zamoczenie materiału (Pracz będzie musiał użyć większej ilości wody, którą nie do końca będzie mógł odessać. W 80% przypadków, używana jest maszyna niemieckiej marki, która nie ma takiej mocy)

Aby uzyskać jeszcze mocniejszy efekt, stosuję dodatkową metodą, która podwyższa moc chemii o kolejne kilkaset procentJ

 

Piąty etap – Pranie ekstrakcyjne

Do tego używam to co najlepsze sprzęt Santoemma Maxi z bardzo silną podgrzewnicą wody. Potrafi podgrzać wodę do ponad 800C. Czyniąc pogrom dla plam oraz brudu na dywanie. Z resztą sami sprawdźcie efekt.

 

 

Jeśli wam się podoba zostaw like, aby inni też mogli się o tym dowiedzieć.

Zadzwoń teraz Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.